Pred više od 1500 znatiželjnih gledatelja hrvatska nogometna reprezentacija odradila je prvi zajednički trening prije kvalifikacijskog ogleda na Islandu, a otvorena su vrata iskoristili brojni zaljubljenici u reprezentaciju te je opet stvoreno izvrsno ozračje.

NK Polet, općina Sveti Martin na Muri i Međimurje još jednom su se potvrdili kao više nego odlični domaćini. Dostojno su ugostili naše Vatrene. Naravno, najsretnija otvorenim treningom bila su djeca. Ugođaj je u Svetom Martinu na Muri bio izvanredan, ugodan i lijep, navijači su pljeskom pozdravili dolazak 'vatrenih' na igralište te više puta tijekom trening utakmice, a nogometaši su im uzvratili srdačnim pozdravima i na kraju treninga druženjem i fotografiranjem s njima.

Stožer reprezentacije načelu s izbornikom Ante Čačićem vjerojatno ponukan odličnim prijemom i odazivom najavio je da će organizirati još jedan otvoreni trening i to u srijedu 07. lipnja 2017. godine u 18:00 sati.

Ponosno možemo najaviti kako će na tom otvorenom treningu prisustvovati i najveće zvijezde Hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić, Luka Modrić i Mateo Kovačić koji su u ponedjeljak od izbornika dobili dan slobodno zbog nastupa u finalu Lige Prvaka.

Stoga vas pozivamo da dođete i pogledate hrvatske reprezentativce uživo u na igralištu NK Polet.

Hrvatski izbornik Ante Čačić podijelio je dojmove iz Sv. Martina na Muri:

“Kao izbornik, svugdje se dobro osjećam, a ovdje nam je bilo sjajno i prije odlaska na EP u Francuskoj, igrači su se osjećali odlično i to se sada ponovilo. Uvjeti su nam sada još bolji, novi je travnjak i veliko hvala domaćinu. Naša je reprezentacija uvijek i svugdje srdačno dočekana, a treba reći da ovi igrači to i zaslužuju, s obzirom na to koliko uspješno igraju u klubovima i s koliko strasti nastupaju za svoju zemlju”, poručio je izbornik Ante Čačić.

Na drugi otvoreni najavljen je dolazak brojnih medija, trenera i članova mnogih škola nogometa te ostalih zaljubljenika u nogomet. Kako se očekuje velik broj posjetitelja i kako bi cijeli događaj pretekao u najboljem redu u nastavku vam donosimo nekoliko uputa:

-    početak treninga u 18:00 sati, dolazak igrača i stručnog stožera u 17:30 sati
-    savjetujemo da zbog očekivane gužve na igralište NK Polet dođete oko 17:00 sati
-    pristup igralištu NK Polet moguć je isključivo državnom cestom Sveti Martin na Muri – Hotiza
-    cesta prema klupskim prostorijama i svlačionicama zatvorena je za posjetitelje (pristup je moguć jedino s važećom akreditacijom)
-    parking za posjetitelje osiguran je u centru Svetog Martina na Muri ili kod Seoskog turizma “Goričanec”
-    posjetitelji koji dolaze sa sjeverne strane državnom cestom Sveti Martin na Muri – Hotiza (preko graničnog prijelaza) mogu se parkirati kod mosta preko rijeke Mure
-    strogo zabranjeno parkiranje na državnoj cesti Sveti Martin na Muri – Hotiza na djelu koji prolazi pored igrališta (cesta na nasipu iza istočnog gola)
-    posjetitelji se pješice upućuju prema sjevernoj strani igrališta (kod šanka)
-    trening se može promatrati na sjevernoj tribini (kod šanka) ili na zapadnoj i istočnoj strani igrališta (iza oba gola)
-    sva djeca i treneri iz škola nogometa i klubova koja dolaze organizirano molimo da se smjeste isključivo na zapadnoj strani igrališta (iza gola, na pomoćnom igralištu)
-    tribina na južnoj strani igrališta (kod svlačionica i službenih prostorija) u potpunosti je rezervirana za rukovodstvo i tehničko osoblje reprezentacije te za medije i mix zonu