PRATITE NAS NA:

Pogledajte video!

U subotu 06.05.2017. godine s početkom u 17:00 sati po sunčanom vremenu pred oko 650 gledatelja u Jurovcu odigran je susjedski derbi između momčadi NK Polet i NK Rudar iz Murskog Središća.

U sedamnaestoj uzastopnoj utakmici bez poraza (od toga 16 pobjeda) na terenu u Jurovcu NK Polet visoko je porazio NK Rudar rezultatom od 4-0. Strijelci za NK "Polet" na "vječitom susjedskom derbiju" bili su AG Nino Vuri (NK Rudar) u 43. minuti, Nikola Barat u 61. minuti i Luka Bobičanec u 83. minuti i 88. minuti utakmice iz kaznenog udarca.

16. Zadrugar 25 2 5 18 27:67 11

U 26. kolu međužupanijske nogometne lige ČK-VŽ nogometni klub Polet na gostujućem terenu u Čakovcu igra s NK Sloga. Utakmica 26. kola je na rasporedu u nedjelju 14.05.2017. godine u jutarnjem terminu s početkom u 10:00 sati.

Nikola Barat kapetan naše seniorske momčadi nakon subotnjeg susjedskog derbija odgovorio nam je na par pitanja:

1. Molim kratki komentar i osvrt na današnju utakmicu s NK Rudar?

Utakmica s Rudarom je bila, kao što smo i očekivali, čvrsta, ali korektna. Nismo ih podcijenili, bez obzira na njihovu rezultatsku krizu, jer se ipak radi o istoj momčadi koja je nekoliko godina unazad u samom vrhu lige. Mislim da smo dominirali otpočetka, međutim bili smo nestrpljivi tražeći ''zadnji pas'' u samom otvaranju napada, pa su se nerijetko dešavale greške. Drugo poluvrijeme je bilo bolje, lakše smo stvarali šanse i zasluženo uzeli 3 boda.

2. Kratko prokomentirajte sljedeće utakmice koje su pred nama?

Čeka nas još 5 utakmica u kojima moramo osvojiti 3 boda da bi teoretski osigurali naslov prvaka. Nadam se da će se to desiti već sljedeće kolo protiv NK Sloge Čakovec, pa da ostatak prvenstva odigramo opušteno, bez rezultatskog pritiska, maksimalno uživajući u nogometu. Naporno smo trenirali kroz cijelu sezonu i sada nam se na najljepši mogući način vraća taj trud.

3. Momčad NK Polet ima niz od 17 utakmica bez poraza, mislite da možemo do kraja prvenstva odigrati sve utakmice bez poraza?

Da, mislim da smo pokazali da imamo kvalitetu za taj pothvat. Od 17 utakmica bez poraza, 16 smo pobijedili i ulazimo puni samopouzdanja u završnicu prvenstva. Ovaj odličan uspjeh kluba je rezultat jedne velike kohezije igrača, uprave i navijača. Iskoristio bih ovu priliku da u ime igrača zahvalim svim navijačima Poleta na velikoj podršci kroz cijelu sezonu!

Članak i fotografije s utakmice Nk Polet - NK Rudar također možete pogledati na linku:

Muralist: NK Polet - NK Rudar