Prekrasna tradicija koja traje cijelo desetljeće nastavila se i ove godine. Svake druge godine na kraju natjecateljske sezone naše momčadi U-8 i U-10 odlaze kod naših prijatelja u Komendu kod Ljubljane.

Također svake neparne godine roditelji igrači U-8 i U-10 dolaze kod nas u Sveti Martin na Muri.

Tako je ove godine došao na red naš odlazak u predgrađe Ljubljane u prekrasnu Komendu. Izlet je svojevrsna nagrada svim igračima, ali naravno i roditeljima za sve što su dali u cijeloj natjecateljskoj sezoni za što bolji rezultati i što bolje funkcioniranje Škole nogometa Sveti Martin.

Ukupno šezdesetak osoba, što igrača U-8 ili U-10 momčadi što roditelja i pratitelja rano ujutro u subotu 16. lipnja 2018. godine krenulo je autobusom put Slovenije u prekrasnu mjesto u predgrađu Ljubljane.  Dolaskom u Komendu dočekao nas je obilan zajutrak te pregršt raznolikih kolača. Mali prigodni govor održali su predsjednik NK Komende Marinko Aleš, predsjednik ŠN Sveti Martin Tomislav Gradiček te načelnik općine Komenda Stanislav Poglajen.

Nakon okrepe, na stadionu NK Radomlje slijedile su utakmice momčadi U-8 (trener Mihael Lajtman) i momčadi U-10 (trener Zoran Šardi), a nakon toga atraktivan dvoboj između očeva mladih nogometaša. Kako je u takvom susretu rezultat potpuno nebitan spomenimo samo da su dvije pobjede odnjeli domaćini, a jedna utakmica završila je nerješeno.

Završetkom utakmica krenuli smo na kratki izlet u Ljubljanu kojeg su vrlo lijepo organizirali članovi uprave NK Komenda. Dolaskom u Ljubljanu razgledali smo Prešernov trg, Tromostovlje i uži centar glavnog grada Slovenije. Nakon toga žičarom smo krenuli na Ljubljanski grad, stari dvorac u centru slovenske metropole. Nakon obilaska i razgledavanja dvorca te zajedničkog slikanja opet smo se žičarom spustili u centar Ljubljane. Tamo je slijedilo novo, hladno iznenađenje za sve naše mlade nogometaše. Domaćin je pripremio sladoled kojeg smo u trenu pojeli. Vrlo lijepe uske ulice centra Ljubljane i obale Ljubljanice dovele su nas do autobusa kojim smo se vratili u Komendu.

Naši domaćini članovi NK Komende i roditelji njihovih mladih igrača u Komendi na seoskom turizmu Koželjeva domačija pripremili su nam bogati roštilj te pregršt ostalog jela i pića. Vrlo veselo druženje roditelja i djece nastavilo se do večeri. Djecu (ali i odrasle) posebno su oduševile prefine palačinke. Domaćini su nas predvečer još jedanput iznenadili prekrasnom tortom koja je bila u obliku nogometnog igrališta s posvetom desetogodišnjem prijateljstvu. Kao točka na i cijelodnevog druženja bila je utakmica svjetskog prvenstva između Hrvatske i Nigerije koju smo pratili na velikom platnu. Pobjeda Vatrenih samo nas je još više razveselila. Nažalost jednom smo se morali rastati te smo u kasnim večernjim satima krenuli kući. U kasnim noćnim satima sretni, ali i umorni stigli smo kući.

Ne treba posebno isticati da je čvrsto obečano i s jedne i s druge strane da se ta izuzetno lijepa tradicija i dalje nastavi. Također su naši prijatelji iz Komende obećali i dolazak na naš tradicionalni zimski memorijalni turnir Patrik Čurin koji se igra u prosincu u sportskoj dvorani u Štrigovi. Planira se i tjekom ljetnih mjeseci ugostiti u Svetom Martinu na Muri i seniorsku momčad NK Komende koja se natječe u 3. Slovenskoj nogometnoj ligi.

Svakako pod kraj ovog članka treba napomenuti da je prije deset godina ovo bio samo susret dviju škola nogometa. Danas je to puno više od toga, prijateljstvo je odavno preraslo okvire nogometa. Nakon škola nogometa prijateljstvo se proširilo na čitave klubove pa su se više puta ugostili i seniorske momčadi. Zahvaljujući prijateljstvu klubova mi smo ugostili i vjećnike općine Komenda, a ove godine i svetomartinska udruga umirovljenika bila je na jednodnevnom izletu u Komendi i okolici. Prekrasan dokaz kako sport može spojiti ljude i nakon deset godina dati puno više nego što je itko očekivao.

Ovim putem se najiskrenije zahvaljujemo svim članovima uprave NK Komenda, igračima U-8 i U-10 NK Komende te njihovim roditeljima i svima koji su nam omogučili i uljepšali ovaj prekrasan izlet. Posebno se zahvaljujemo gospodi Dragi Žiniču i Ivi Juruniću koji su prije 10 godina i inicirali ovaj susret i ovu prekrasnu tradiciju te već duže vrijeme djeluje kao spona između ova dva prijateljska kluba te su veliki navijači oba kluba. Također posebana zahvala i predsjedniku NK Komenda gospodinu Alešu Marinku, njihovim trenerima mlađih kategorija i svima koji su pripomogli organizaciji ovog prekrasnog izleta i druženja.

FOTO:

4. NL ČK-VŽ  10. kolo