Nakon brojnih domaćih i stranih klubova, selekcija, ali i raznih reprezentacija obaju spolova opet nam na naše terene dolaze vrhunski domaći i strani klubovi.

Trenutno je na pripremama od 2. do 10. srpnja  egipatski prvoligaš Al Ahly Sporting Club iz Kaira. Egipćani su smješteni u hotelu Golfer u sklopu LifeClass Terma Sveti Martin, a treniraju na našem igralištu. Izuzetno su zadovoljni kako smještajem tako i uvjetima za treniranje. Inače radi se o jednom od najuglednijih klubova koji su boravili kod nas.

Dovoljno je spomenuti da je Afrički nogometni savez (CAF) crvene vragove proglasio „Afričkim klubom stoljeća“. U svojoj povjesti osvojili su rekordnih 40 egipatskih prvenstva, rekordnih 16 Liga Kaira, rekordnih 36 egipatskih kupova, rekordnih 10 egipatskih superkupova, rekordnih 7 kupova Sultana Husseina, rekordnih 8 afričkih liga prvaka, rekordna 4 afrička kupa pobjednika kupova, 1 afrički konfederacijski kup, rekordnih 6 afričkih superkupova, jednom  afro-azijsko prvenstvo klubova  i još mnoge druge titule. Trenutno su prvorangirani klub na bodovnoj ljestvici afričkih klubova (CAF club rankings). Nikad u svojoj povjesti nisu ispali iz prve egipatske lige. Također bili su prvi klub koji je dva puta nastupio na FIFA Svjetskom klubskom prvenstvu te su 2006. godine osvojili treće mjesto i drugi klub su s najviše nastupa na tom natjecanju. Njihov Cairo International Stadium prima 75.000 ljudi. Nažalost uz klub se veže i jedna tragedija. 2012. godine njihovi igrači i navijači bili su meta napada kada je na stadionu poginulo 79 ljudi, a ozljeđeno više od 1000 ljudi. Trenutno treniraju dva puta dnevno na našem igralištu, a momčad im do sada nije bila kompletna jer im je nekoliko igrača nastupalo na 2018 FIFA Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Kroz koji dan očekuje se njihov dolazak i kompletiranje momčadi.

Osim Al Ahly Cairo SC na naše igralište dolaze još Univerzitet Korea, sveučilišna momčad iz Južne Koreje 10. – 23. srpnja 2018. godine te NK Osijek B momčad 1. – 8. kolovoza 2018. Osim nabrojenih klubova očekujemo potvrdu još nekoliko profesionalnih klubova.  O eventualnim dolascima još kojih klubova na pripreme u Sveti Martin na Muri na vrijeme čemo vas obavijestiti putem naše web stranice.

Najbolji i napoznatiji nogometni klubovi na svijetu svrstani su u FIFA Classic Club, a Al Ahly Cairo SC prvi je kojeg možemo gledati uživo u Svetom Martinu na Muri, a s takvom privilegijom ne mogu se pohvaliti niti puno veće nogometne sredine od nas.

FOTO (Al Ahly):

Turnir Prijateljstva 2018