U nastavku teksta donosimo opširne statističke podatke seniorske momčadi NK Polet za jesensku polusezonu 4. NL Čakovec - Varaždin:

Ukupno osvojeno 32 boda u 15 utakmica (71% uspješnosti)

• 10 pobjeda (67% utakmica, zadnjih pet kola pet pobjeda)
  • 2 nerješena rezultata (13%)
  • 3 poraza (20% utakmica)
  • 51 postignutih pogodka (najviše u ligi, prosječno 3,4 po utakmici ili svakih 26,5 minuta)
    • 13 prvo poluvrijeme (26%) i 38 drugo poluvrijeme (74%)
    • najviše golova, čak 14 (28%) postigli smo između i 90. minute
    • u 2 utakmice nismo postigli barem jedan pogodak (u gostima protiv NK Varteks i doma protiv NK Bednja)
      • zadnja prvenstvena utakmica u kojoj nismo kod kuće postigli barem jedan pogodak prije NK Bednja je bila još 1.10.2016. protiv NK Zelengaj Kučan Donji, rezultat 0:0
    • 19 primljenih pogodaka (5. najbolja obrana lige)
      • 8 prvo poluvrijeme (42%) i 11 drugo poluvrijeme (58%)
      • 5 pogodaka (26%) primili smo između 81. i 90. minute
      • u 6 utakmica (40%) nismo primili niti jedan pogodak
    • gol razlika +32 (2. najbolja u ligi)

Domaći teren:

Plasman:  2. mjesto

Ukupno osvojeno 21 boda u 9 utakmica (78% uspješnosti)

• 7 pobjeda
  • 0 nerješenih
  • čak 2 poraz na domaćem terenu
  • 32 postignutih pogodaka (najefikasnija momčad lige računajuči samo domaći teren, prosječno 3,56 po utakmici)
  • 7 primljenih pogodaka (5. najbolja obrana lige na domaćem terenu, prosječno 0,78 po utakmici)
  • gol razlika +25 (najbolja gol razlika u ligi računajuči samo domaći teren)

Gostujući teren:

Plasman:  7. mjesto

Ukupno osvojeno 11 bodova (61% uspješnosti) u 6 utakmica

• 3 pobjede (50% utakmica)
  • 2 nerješena rezultata (33%)
  • 1 poraz (17%)
  • 19 postignutih pogodaka (2. najefikasnija momčad lige računajuči samo gostujući teren, prosječno 3,16 po utakmici)
  • 12 primljenih pogodaka (6. najbolja obrana lige na gostujućem terenu, prosječno 2 po utakmici)
  • gol razlika +7 (3. najbolja gol razlika u ligi računajuči samo gostujući teren)

Strijelci:

15 pogodatak – Tomislav Medved  (1 iz kaznenog udarca, 2. najbolji strijelac lige, 3 hat- tricka)

9 pogodatak – Nikola Ferlin (1 iz kaznenog udarca, 1 hat – trick u 4. kolu)

7 pogodaka – Dejan Mezga

6 pogodaka – Čurin Damir

4 pogodtka – Andrej Goričanec

2 pogotka – Nikola Barat i Erik Hozjan

1 pogodak – Petar Horvat, Karlo Karlovčec, Ivan Rožman, Valentin Cvetković, Alen Herceg

Nastupi igrača:

Ukupno tokom cijele polusezone korišteno 20 igrača, najstariji Mario Turk, najmlađi Mario Kovač

Najviše odigranih utakmica, svih 15 – Nikola Barat, Damir Čurin, Dejan Mezga, Nikola Ferlin

najviše odigranih minuta – Nikola Barat (1350 minuta provedenih u igri), Dino Jambres (1260 minuta), Erik Hozjan (1218 minuta), Alen Herceg (1212 minuta)

najviše odigranih cijelih utakmica – Nikola Barat (14 utakmica), Dino Jambres (14 utakmica), Alen Herceg (12 utakmica)

Kapetan – Nikola Barat 15 utakmica

Žuti kartoni:

Ukupno 20 zarađena žuta kartona ili prosječno 1,33 po utakmici ili svakih 67,5 minute

• 6 u prvom poluvrijemenu (30%), i 14 u drugom poluvrijemenu (70%)
  • najviše, čak 5 žutih kartona (ili 25%) dobivenih između 51. i 60. minute

Crveni  karton:

Ukupno 1 zarađen crveni karton ili prosječno 0,07 po utakmici ili svake 1350 minute

• crveni karton zaradio Erik Hozjan pod kraj utakmice, nakon 81. minute

Starost igrača:

Prosječna starost igrača naše momčadi u svih 15 kola je 26,3 godina i time smo najstarija momčad lige

Gledatelji:

Ukupno 4550 gledatelja u 15 utakmica

• najgledanija smo momčad lige, prosječno 303 gledatelja po utakmici

Ukupno najgledanija utakmica lige bila je u 9. kolu, 13.10. NK Rudar – NK Polet  1-1 pred 600 gledatelja.

Računajući samo domaći teren najgledanija smo momčad lige s 2700 gledatelja (prosječno 300 gledatelja)

Računajući samo gostujući teren 5. smo najgledanija momčad lige s 1850 gledatelja (prosječno 308 gledatelja)