Nastavila se prekrasna tradicija dva prijateljska kluba između NK Komenda (Komenda kralj Ljubljane) i našeg kluba.

Već po običaju zadnjih 11 godina na kraju sezone momčadi U-10 i U-8 međusobno se posjećuju. Ove godine red za domaćinstvom bio je na nama. Tako su nam u subotu 8. lipnja 2019. godine u posjet došli igrači U-8 i U-10 NK Komende te njihovi roditelji predvođeni predsjednikom kluba Alešom Marinkom.

Nakon dočeka gostiju i razmjena poklona dobrodošlice bio je pripremljen doručak za naše goste. Posebne poklone primili su Ivo Jurinić i Drago Žinić koju su bili pokretači ovih susreta. Tradicionalno nakon službenog djela susreta odigrane su i prijateljske utakmice između ekipa U-8 i U-10. Naravno da je u ovakvim susretima gdje postoji veliko sportsko rivalstvo rezultat bitan te ćemo istaknuti kako je naša kategorija U-9 poražena, dok je kategorija U-11 odnijela pobjedu.

Tradicija ovih posjeta je pokazati gostima pokazati najbolje od turističke ponude što nudi domaći kraj. Tako su naši gosti s nekoliko čelnika ŠN Sveti Martin turističkim vlakićem otišli u muzej rudarstva u Murskom Središću, posjetili su prvo naftno polje na svijetu u Peklenici te se skelom vozili preko rijeke Mure.

Turističkim vlakićem naši gosti vratili su se na igralište NK Polet gdje se uz ručak nastavilo druženje s roditeljima i igračima U-8 i U-10 našeg kluba. Odigrana je i vrlo napeta utakmica između roditelja mladih igrača. U utakmici očeva opet su spretniji bili gosti iz Komende, dok su naše mame uvijerljivo bile bolje na terenu. Tako iscrpljeni mladi igrači i njihovi roditelji brzo su krenuli na večeru i na zasluženu okrepu. Zatim je slijedilo zajedničko druženje i zabava do kasnu u noć.

Ovim putem zahvaljujemo se prije svega gospodinu Dragu Žiniću i I. Juriniću koji su bili idejni začetnici spajanja naših dvaju prijateljskih klubova. Naravno da se zahvaljujemo i našim gostima, mladim nogometašima i njihovim roditeljima i trenerima na čelu s predsjednikom kluba Alešom Marinko. Također obavezno se zahvaljujemo i roditeljima igrača ekipa U-9 i U-11 našeg kluba na svesrdnoj pomoći kod organizacije ovog susreta. Hvala i svim sponzorima koji su omogućili realizaciju ovog susreta.

Nadamo se da smo našim dragim gostima iz Komende, a posebno onim najmlađim priredili nezaboravni dan koje će još dugo pamtiti te će im biti podstrek za daljnje treniranje nogometa. Već je dogovoreno da se tradicija nastavlja slijedeće godine kad mi putujemo u Komendu te ne sumnjamo da ćemo tamo proživjeti nezaboravne trenutke  s našim prijateljima.

FOTO (Zoran Muršić):

1. kolo 3. HNL-Sjever