U tijeku su intenzivne pripreme naše seniorske momčadi za nadolazeći nastavak 3. HNL – Sjever.

Već su odrađeni brojni treningi i odigrane dvije utakmice. U gostima smo svladali NK Graničar Đurđevac 0:5, a na domaćem terenu s 3:0 svladali smo NK Nedeljanec.

Pred nama je slijedeća u sljedeća dva tjedna „mini turneja“. Naime u nadolazećem vikendu gostujemo kod naši sportskih prijatelja USV St. Anna am Aigen u Austriji gdje ćemo s njima doigrati i prijateljsku utakmicu. Već u srijedu odlazimo na pripreme u Istru. U Poreču ćemo boraviti do nedjelje. U planu je odigrati dvije prijateljske utakmice; s FC Sturm B (Graz, Austrija) i našim starim znancima NK Grobničan iz Čavla.

U ovom (zimskom) prijelaznom roku doveli smo još jedno pojačanje. Riječ je o 19-ogodišnjem Filipu Tomaškoviću koji nam dolazi iz redova prvoligaša NK Varaždin. Filip je svoju karijeru počeo u NK Mladost iz Biškupca, da bi zatim preko ŠN Fotex Nedeljanec već s 11 godina došao u NK Varaždin. Nakon varaždinskog prvoligaša seli se u NK Međimurje gdje su ga zamjetili skauti zagrebačkog Dinama. S 13 godina seli se u Zagreb. U GNK Dinamo je preko mlađih kategorija i njihove U-17 i U-19 momčadi došao i do hrvatske reprezentacije. Nastupao je i na UEFA Europskom prvenstvu U-17 koje se 2016. održavalo u Hrvatskoj. U ljeto 2019. godine prelazi iz GNK Dinamo Zagreb u NK Varaždin, a ove zime pojačao je naše redove. Treneri ga najviše koriste na poziciji bočnog igrača. Kako mu je desna noga dominantna češće igra desnog bočnog, ali odlično se snalazi i na poziciji lijevog bočnog, a po potrebi i desnog krila.

Zaista je već s 19 godina iz Filipa impresivna karijera. Nadamo se da će ostaviti upečatljiv trag u našem klubu te mu želimo dobrodošlicu u našu sredinu te što manje ozljeda.

1/8 KUP MNS-a

NK Rudar