Uzimajući u obzir novonastale okolnosti u pogledu epidemije novog koronavirusa SARS-CoV-2, danas su vodeći ljudi HNS-a i odgovarajuća tijela saveza ponovno zajednički analizirali aktualnu situaciju i donijeli odluku da će sve utakmice u natjecanjima pod ingerencijom HNS-a do 31. ožujka biti odigrane bez gledatelja.

Mjera se odnosi na HT Prvu ligu, Hrvatski kup, 2. HNL, 3. HNL, 1. HNLŽ, 2. HNLŽ, 1. HMNL, 2. HMNL te sve lige mladeži pod okriljem HNS-a, kao i na predstojeće Uefine kvalifikacijske utakmice koje se održavaju u Hrvatskoj.

“U navedenim natjecanjima, utakmicama će do daljnjega moći prisustvovati samo momčadi sa svojim stožerima, uže rukovodstvo i službene osobe klubova i HNS-a, uz sve uobičajene mjere za organizaciju utakmica”, priopćili su iz HNS-a.

Također, HNS daje preporuku svim županijskim savezima da istu mjeru poduzmu u natjecanjima pod svojom ingerencijom.

“Kao i do sada, HNS će pozorno pratiti razvoj situacije s epidemijom koronavirusa SARS-CoV-2 te će prema potrebi odrediti drugačije mjere o čemu će nogometna obitelj i javnost biti pravodobno obaviješteni. Odluka stupa na snagu odmah, a vrijedi do 31. ožujka odnosno završetka reprezentativne pauze. Savez će pravovremeno donijeti odluku o nastavku ili prekidu ove mjere, uzimajući u obzir razvoj događaja, preporuke javno-zdravstvenih institucija, a imajući u vidu prije svega zdravlje gledatelja, nogometaša i svih drugih aktera u nogometu”, zaključuju iz HNS-a.

Mjera se odnosi i na nogometni klub Polet u 3.HNL-Sjever, utakmice koje će se odigrati bez gledatelja:

17.kola (14.03. u 15:30 sati) Virje: NK Podravac - NK Polet

18.kola (21.03. u 15:30 sati) Sveti Martin na Muri: NK Polet - NK Bjelovar

19.kola (28.03. u 16:00 sati) Sveti Martin na Muri:  NK Polet - NK Podravina

Molimo naše navijače i simpatizere da ne dolaze na navedene utakmice jer će na utakmici moći prisustvovati samo momčadi sa svojim stožerima, uže rukovodstvo i službene osobe klubova i HNS-a. Hvala!

1/8 KUP MNS-a

NK Rudar