PRATITE NAS NA:

U ovom zimskom prijelaznom roku našoj seniorskoj momčadi pristupili su tri nova igrača.

Riječ je o jednom povratniku u naše redove te dvojici igrača iz NK Varaždin. Trener Matija Kristić dobio je tri nova igrača u svom rosteru. 

Jedan je već dobro poznat našim navijačima te ga ne treba previše predstavljati. Riječ je o Karlo Karlovčecu, mladom igraču koji je prošao sve naše mlađe kategorije te vrlo uspješno igrao u seniorskoj momčadi. Nakon Poleta zbog fakultetskih obaveza odlazi u 1. ŽNL u obližnji NK Bratstvo Jurovec. Iako vrlo mlad, bio je vrlo važan igrač NK Bratstva i svojim nogometnim umijećem izborio je povratak u svoj matični klub. Karlo Karlovčec je obrambeni igrač, prirodna pozicija u momčadi mu je desni bek te se time pooštrila konkurencija među braničima, a također može odigrati i poziciju krilnog napadača.

Pristupio nam je i 27-godišnji Karlo Težak. Dolazi nam iz NK Varaždin. Težak je počeo u NK Varteks da bi sa 17 godina prešao u mlađe kategorije GNK Dinamo Zagreb. U mlađim kategorijama hrvatske reprezentacije sakupio je 32 nastupa. Seniorski nogomet započinje u HNK Gorica, pa preko slovenskog DNŠ Zavrč i NK Celje vraća se u HNK Gorica. Iz NK Međimurje (Čakovec) prelazi u NK Varaždin i s njima osvaja 2. HNL te uspješno nastupa u 1. HNL. Karlo Težak je visok 170 cm te se najbolje snalazi na poziciji polušpice i veznog igrača.

U naš klub doveli smo još jedno kapitalno pojačanje. Pristupio nam je donedavni prvoligaški igrač, 29-godišnji Dejan Glavica.

Glavica nam dolazi na posudbu iz prvoligaša NK Varaždin. Sporazumom o ustupanju igrača između dva kluba dogovoreno je da kod nas ostaje do kraja proljetne polusezone, a nakon toga ćemo vidjeti njegovu sudbinu. Prve nogometne korake Dejan je započeo u Varteksu. Karijeru je nastavio u Slavenu Belupu. Igrao je za hrvatske mlade reprezentacije. Nastupio je na svjetskom prvenstvu 2011. u Kolumbiji s hrvatskom reprezentacijom do 20 godina i odigrao jednu utakmicu. Igra desnom nogom. 2012. za njega su se zanimali veliki europski klubovi poput Werdera, ali do transfera iz Slavena nije došlo. S Varaždinom se natjecao u Europskoj ligi. Bio je strijelac u Europskoj ligi u utakmici protiv Andoraca. Nastupao je još za austrijski SV Horn, slovenski Zavrč te vinkovačku Cibaliju. Dejan je visoki 172 cm, a najbolje se snalazi na poziciji prednjeg veznog igrača te na oba krila. S igračem takvog kalibra kao što je Glavica s pravom se možemo nadati uspješnom proljeću.

Nadamo se da će se naše prinove dobro uklopiti u sadašnju momčad i dati nam puno razloga za slavlje u proljetnom nastavku prvenstva. Uvjereni smo da će se svojim zalaganjem i borbenošću dokazati pred našim Red Boysima.

#ZaKoga #ZaPolet

 

FOTO (Tomislav Kralj):

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Najave

 • Seniori +

  18. kolo 3.HNL-Sjever

   NK Virovitica

  -

  NK Polet

  Virovitica, 10.04.2021., 16:30


  prethodno>> 17. kolo 

  NK Polet

  1-1

  NK Podravac

 • 1