PRATITE NAS NA:


počasni članoviPrvi dani nove godine u klubu su rezervirani za redovnu godišnju skupštinu kluba. Tako je 12.01.2013.godine u prostorijama kluba održana već spomenuta godišnja skupština. Uz izvješća predsjednika, trenera seniora, te trenera svih uzrasta škole nogometa, financijska izvješća te planove za tekuću nam godinu. Ovogodišnja skupština je ponudila i jednu svečanost, naime promjenom statuta kluba na prošlogodišnjoj izbornoj skupštini uveden je član statuta prema kojem klub može imenovati počasne članove kluba. To su osobe koje su svojim dugogodišnjim radom zaslužili da ih se na taj način nagradi, te im se zahvali za njihov doprinos klubu. Pa su tako počasni članovi nogometnog kluba Polet postali: ANTUN KOS, IVAN BRODAR i MIHALJ NOVINŠČAK. Pogledajte video sa godišnje...


Godišnju skupštinu je već tradicionalno vodio načelnik Franjo Makovec sa radnim predsjedništvom. Pa je tako prvi sa izvješćem započeo predsjednik kluba Tomislav Kralj. Predsjednik je u uvodu sve pozdravio te dodao da po prvi put na skupštini imamo i damu, gđa. Heric koja je glasnogovornica Škole nogometa. Osvrnuo se na rad kluba kao cjeline u prošloj godini. Napomenuvši da je u ovo teško recesijsko vrijeme klub ipak uz pomoć sponzora i svih svojih članova i u takvoj godini uspio uspješno poslovati, ali još su uspješniji bili sportski rezultati svih momčadi kluba. Predsjednik je spomenuo da od 7 momčadi koje se takmiče pod okriljem NK Poleta, njih čak 4 bilo prvak svoje lige i sa tom činjenicom 2012. godina je u sportskom smislu najuspješnija godina u kluba od njegovog osnivanja. Također je spomenuo da je i seniorska momčad ulaskom u III. ligu ostvarila najviši plasman u povijesti kluba, jer malo koja sredina s ovolikim brojem stanovnika se može pohvaliti da ima trećeligaša. Još jedan presedan koje je predsjednik spomenuo svakako je činjenica da u ljetnom prijelaznom roku ni jedan od igrača nije napustio naš klub što samo po sebi govori koliko se dobro radi u ovom klubu. Svakako u svom izvješću predsjednik se posebno zahvalio gosp. Mihalju Novinščak i njegovom poduzeću Promming koje je u ovim teškim gospodarskim vremenima naš najveći oslonac.

Nakon predsjednika čuli smo i financijsko izvješće. Klub je uspio unatoč teškim vremenima završiti na pozitivnoj nuli. Treba još spomenuti da od prošle godine NK Polet i Škola nogometa „Sveti Martin“, koja je sastavni dio kluba, imaju odvojeno financijsko poslovanje u cilju što veće transparentnosti.

Nakon financija došli smo do izvješća trenera Škole nogometa svih kategorija. Pa su tako  redom Andrej Goričanec (U-6) , Mihael Lajtman (U-8) , Mihael Breznik (U-10), Saša Mihalić (U-12), Stjepan Perčić (U-15), Zdravko Modlic (juniori ) podnijeli izvješća u radu mladih kategorija. Spomenuo bih Stjepana Perčića koji je sa svojom ekiom mlađih pionira (U-12) četvrti put za redom osvojio turnir prvaka Međimurja što je rezultat koji će dugo biti nedostižan. Pobjednici svoje lige također su bili i pioniri koje je još u ljetnom periodu vodio Mladen Brezovački, da bi ih od ove sezone preuzeo Stjepan Perčić , a na njegovo mjesto došao je Saša Mihalić.

Nakon mlađih kategorija na red je došao i trener seniora Krešimir Šenji. Njegova momčad kao što je poznato po drugi put je osvojila naslov prvaka 1. Međimurske nogometne lige i preko kvalifikacija uspjela se plasirat u 3. HNL-sjever. U ljetnoj pauzi donijeli su klubu još jedan trofej, a to je pobjednik turnira prvaka Međimurja. Trener je napomenuo kako sezona u 3.HNL-sjever nije najbolje počela jer smo loše stajali u prvih 6 kola, ali zalaganjem igrača i odličnim radom na treninzima sve se to vratilo do kraja jesenskog djela prvenstva. Naš klub zauzima visoko 7 mjesto.

Nakon seniora na red su došli i veterani i njihov voditelj Branko Varšić. Momčad koja se konačno prošle godine uspjela okititi naslovom prvaka veteranske lige-svjeverozapad. Pomlađena momčad konačno je došla na svoje pa je nakon dugo godina uspjela pokazati kako Polet ima i jedne od najboljih rekreativaca , nogometaše koji nisu više aktivni u seniorskom natjecanju.

Nakon svih izvješća slijedio je svečani dio skupštine. Kako je već gore spomenuto klub od ove godine ima i trojicu počasnih članova. Ljudi koji su u ovoj sredini poznati po iznimnom doprinosu za naš svetomartinski nogomet.

Redom ćemo ih nabrojati:


ANTUN KOS

-jedan od osnivača nogometnog kluba Polet davne 1965. godine

-prvi predsjendnik kluba

- od 1965.-1971. godine bio i trener Nk Polet-a

-jedan od najznačajnijih ljudi u osnivanju kluba

IVAN BRODAR

-dugogodišnji učitelj tjelesnog odgoja u Osnovni školi Sveti Martin na Muri

-odgojio je vrsne nogometaše u Svetom Martinu na Muri

-trener seniorske ekipe od 1977.-1989. godine i 1996. godine

-pod vodstvom trenera Ivana Brodara klub je iz najnižeg ranga centar Mursko Središće kroz godine napredovao do 3. regije nogometnog saveza Zagrebačke zone

MIHALJ NOVINŠČAK

-dugogodišnji član Uprave NK Polet-a

-posljednih godina njegovo poduzeće Promming d.o.o. iz Čakovca je najveći sponzor NK Polet

-zahvaljujući gosp. Novinščaku i njegovom sponzorstvu posljednih smo godina imali značajnu ulogu u Međimurskom nogometu, pri čemu smo  nekoliko godina bili pri samom vrhu I. Međimurske nogometne lige, a u sezonama 2010./2011. i 2011./2012. prvaci, te izborili ulazak u 3.HNL-sjever

 

Nakon što smo proglasili počasne članove predsjedavajući se zahvalio svima na konstruktivnom radu skupštine i zaželio još puno uspjeha u nadolazećoj nam sezoni i pozvao sve prisutne na prigodni domjenak.

{youtube}h-7pu4bnsxo&feature{/youtube}

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Najave

 • Seniori +

  18. kolo 3.HNL-Sjever

   NK Virovitica

  -

  NK Polet

  Virovitica, 10.04.2021., 16:30


  prethodno>> 17. kolo 

  NK Polet

  1-1

  NK Podravac

 • 1