PRATITE NAS NA:

Nogomet nam se (konačno) vratio na zelene travnjake. Iako smo u nedelju prošli u polufinale međimurskog Kupa naši sportski djelatnici već naveliko planiraju ne samo završnicu prošlosezonskog Kupa već i nadolazeće prvenstvo u 3. HNL – Sjever.

Polako se popunjava igračka križaljka naše seniorske momčadi. O nekim odlascima i povratku mladog Martina Lesara već smo pisali na našim web stranicama, a ovog puta predstavljamo vam još četvoricu novih igrača u našoj svlačionici. Riječ je o Janu Šimuniću, Patriku Kiriću, Dini Škvorcu i Antoniju Dodleku.

19-ogodišnji veznjak Jan Šimunić dolazi nam iz NK Nedelišće, a nogumetnu školu prošao je u čakovečkom drugoligašu da bi godinu dana nastupao za U-19 momčad prvoligaša NK Osijek. Nakon godinu dana u NKNedelišće dolazi u naš klub gdje ga očekuje žestoka borba za prvi sastav.

Još jedna prinova dolazi nam iz NK Nedelišće, riječ je o prednjem veznom ili krilnom napadaču Patriku Kiriću. Patrik se odlično predstavio našim navijačima u Belici gdje je u svom debiju u cvenom dresu odmah zabio i gol. Nadamo se da će nastaviti s tim navikama i dalje.

Dinu Škvorca ne treba posebno predstavljati međimurskoj nogometnoj javnosti. Naime riječ je o 30-ogodišnjem stoperu koji iza sebe ima respektabilnu karijeru. Seniorsku karijeru započeo je u ondašnjem NK Varteksu, a pohađao je i njihovu poznatu školu nogometa. Iz Varaždina odlazi u GNK Dinamo Zagreb te s njima osvaja titulu naslova prvaka Hrvatske. Nakon posudbe u NK Lokomotiva Zagreb i povratka u GNK Dinamo odlazi u belgijski KV Michelen. Ubrzo traži nove izazove te odlazi u izraelski Beitar Jerusalem pa ciparski Nea Salmina Famagusta pa zatim rumunjski FC Universtatea Cluj pa natrag u Izrael k Hapoel Kfar Saba. Zatim ga nogometni put odnosi u moldavski FC Sheriff Tiraspol te s njima osvaja moldavsko prvenstvo. Preko RNK Split i slovenskog NK Ankarana odlazi u armenski FC Alashkert Yerevan te s njim osvaja armensko prvenstvo. Preko mađarskog Budapest Honvéd FC dolazi u slovenskog prvoligaša NK Rudar Velenje iz kojeg dolazi u naš Polet. Zaista impresivna karijera iza naše prinove.

Ime Antonia Dodleka također je dobro poznato međimurskim zaljubljenicima u najvažniju sporednu stvar na svijetu. Antonio je 32-godišnji bočni igrač koji je u seniorski nogomet ušao u Prelogu u NK Mladost. Nakon NK Međimurje odlazi u slovensku NK Nafta 1903 Lendava te u NŠ Mura Murska Sobota. Preko NK Nedelišća i austrijskog FC Bad Radkersburg vraća se u NK Međimurje.Nakon godinu dana u čakovečkom drugoligašu Dodlek se odlučio za naš Polet te ćemo ga od sada gledati u našem crvenom dresu.

Novim igračima želimo dobrodošlicu u novu sredinu te im želimo čim manje ozljeda.

Ovime smo kompletirali seniorsku momčad za nadolazeću sezonu, te se nadamo da ćemo opet igrati bitnu ulogu u novoj sezoni 3. HNL – Sjever.

 

FOTO (Tomislav Kralj):

 

Izvještaj

Grb NK Polet Sveti Martin na Muri

1:1

Grb NK Podravac
NK Polet
NK Podravac Virje
 
17.kolo, 3.HNL Sjever
03.04.2021., 16:30 sati, Sveti Martin na Muri
Opširnije...

Najave

 • Seniori +

  18. kolo 3.HNL-Sjever

   NK Virovitica

  -

  NK Polet

  Virovitica, 10.04.2021., 16:30


  prethodno>> 17. kolo 

  NK Polet

  1-1

  NK Podravac

 • 1